Kazimierza GURDY
do udziału
w 45. Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej
i w 2. Rowerowej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę
(2025)
Czcigodni Księża, Osoby Życia Konsekrowanego,
Drodzy Siostry i Bracia!
W dniach 15-20 lipca br. odbędzie się już po raz drugi Rowerowa Pielgrzymka Podlaska, a tradycyjnie w pierwszej połowie sierpnia będzie miała miejsce Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Wydarzenia te będziemy przeżywać
w szczególnym czasie, jakim jest trwający w Kościele Zwyczajny Rok Jubileuszowy. Przeżywany pod hasłem Pielgrzymi nadziei, jest zaproszeniem do wyruszenia w drogę po nadzieję dla siebie, ale również po to, aby tę nadzieję zanieść tym, którzy ją utracili.
Zapraszam do udziału w tych wyjątkowych rekolekcjach w drodze wszystkich Diecezjan, a szczególnie młodzież i dzieci. Proszę rodziców, aby zachęcili swoje dzieci do udziału w pielgrzymce, a najlepiej sami z nimi w niej uczestniczyli – jeśli nie na całej trasie, to przynajmniej na jej części lub choćby przez jeden dzień. Zachęcam także do organizowania spotkań grup pielgrzymkowych i tzw. niedzieli pielgrzymkowych oraz do duchowego udziału tych, którzy z różnych względów nie mogą pielgrzymować fizycznie
Proszę o modlitwę w intencji jak najlepszego przygotowania i przeżycia tych pielgrzymek oraz w intencji wszystkich, którzy jeszcze się wahają lub napotykają różnorakie trudności, aby móc wziąć w nich udział.
Niech tegoroczna pielgrzymka rowerowa i pielgrzymka piesza z naszej diecezji wpiszą się w powszechny ruch pielgrzymkowy i przyczynią się do umocnienia
i ożywienia nadziei w nas samych, naszych rodzinach, Ojczyźnie i Kościele.
+ Kazimierz Gurda BISKUP SIEDLECKI
L.dz. 814/2025
Siedlce, dnia 18 czerwca 2025 r.
_________________________________
Komunikat należy odczytać w ramach ogłoszeń duszpasterskich we wszystkich kościołach i kaplicach Diecezji Siedleckiej, w niedzielę 22 czerwca br.
